درباره ما

وضعیت جاری کشور در حقیقت بیانگر ضعفی است که جریان انقلاب اسلامی علی رغم همه تلاش ها در حوزه رسانه دارد. ناگفته پیداست که وضعیت رسانه های دشمنان انقلاب به چه شکل است و رسانه های انقلابی، با وجود همه تلاش های خالصانه و شبانه روزی، چه وضعیتی دارند. در عصر رسانه، که استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی پای ثابتی از زندگی تک تک افراد جامعه شده است، «انقلاب اسلامی» در حوزه رسانه ضعف دارد و این ضعف، می تواند با فعالیت های خودجوش و «آتش به اختیار» تا حدی جبران شود. با «ورود انقلاب اسلامی به دومین مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی»(۱) به ورود جدی به عرصه رسانه در همه شاخه هایش هم نیاز دارد و در چنین شرایطی، هر بستری برای انعکاس تلاش‌ها و دستاوردهای انقلاب مغتنم شمرده می شود. مجله خبری روزلاگ نیز با هدف انعکاس مدون و هدفمند محتوای سیاسی مرتبط با انقلاب اسلامی در شاخه های یادداشت و مقاله، خبر، فیلم و… متولد شده و بالتبع، با توجه به ارتباط تنگاتنگ سیاست اسلامی با حوزه هایی چون فرهنگ، اقتصاد، نیز فعال خواهد بود.

روزلاگ ناشر وقایع روز ایران و جهان

در حقیقت روزلاگ () منعکس کننده اخبار و محتوای مرتبط با جبهه انقلاب در سطح ایران و جهان است و بالتبع، در این حوزه، شاخه های مختلف پوشش داده خواهد شد.

همکاری با روزلاگ و یاری این رسانه خودجوش

واقعیت این است که روزلاگ با برنامه ریزی و هدف گذاری شخصی، و به جهت تحقق «هر انقلابی یک رسانه» متولد شده است. این سایت خبری به هیچ ارگان، نهاد و یا حزب و گروهی وابسته نیست و طبعا با هیچکدام از آنها نیز همکاری رسمی نخواهد داشت. هزینه های مجله خبری روزلاگ کاملا شخصی تأمین می شود و بنابراین، نویسندگان، تحلیلگران و همه علاقه‌مندان به مباحث سیاسی و دینی، می توانند تولیدات خود را جهت انتشار به روزلاگ بسپارند تا از این طریق تا از این طریق، به تقویت این نهال نوپا در عرصه رسانه کمک نمایند. همچنین، این توقع وجود دارد که حقوق همه محتویات مجله روزلاگ محفوظ بماند و در صورت ذکر آنها در دیگر سایت ها و رسانه ها، با حفظ حرمت حقوق روزلاگ، منبع آن کامل و دقیق ذکر گردد. طبعا بازنشر تولیدات اختصای روزلاگ، شرایط خاص خود را دارد و علاوه بر درج منبع (مجله خبری روزلاگ) درج لینک مجله نیز ضروری است.

قوانینی که روزلاگ خود را ملزم به رعایت آن می داند

مجله خبری روزلاگ در کشور ایران فعال است و بنابراین، به تمامی قوانین کشور احترام گذاشته و ملزم به رعایت آنهاست. همچنین قوانین نانوشته جبهه جهانی انقلاب نیز از دیگر خطوط قرمز روزلاگ است و رعایت تک تک آنها برای مجله مفروض است. از سوی دیگر فعالیت در فضای مجازی نیز قواعد و قوانین عرفی و اخلاقی خاص خود را دارد که به بعضی از آنها اشاره می شود:

فعالیت اخلاقی و مسالمت آمیز در فضای مجازی

طبعا هیچگونه محتوای توهین آمیز در روزلاگ منتشر نخواهد شد. همینطور هیچگونه تهدید یا تحریک افکار عمومی، و نیز اعمالی که خلاف قوانین و اخلاق باشد نیز در روزلاگ جایگاهی نخواهد داشت.

احترام به شأن و منزلت همه انسان ها با طرز فکرهای گوناگون

هرکسی آزاد است تا مذهب و سبک زندگی خود را انتخاب نماید. در مجله خبری روزلاگ هرگز مسائل نژادی و قومی و قبیله ای مطرح نخواهد شد و ادیان آسمانی و الهی مورد تمسخر قرار نخواهند گرفت. طبعا حق نشر مقالات علمی با ارائه مستندات دقیق (با ذکر آنها) برای روزلاگ محفوظ است.

احترام به کپی رایت و حقوق پدیدآورندگان آثار

هرگونه محتوایی که از دیگر رسانه ها در روزلاگ منتشر شود، با ذکر عنوان دقیق منبع خواهد بود. اصولا سرقت علمی و سرقت ادبی، شامل سرقت محتوای خبری و تحلیلی رسانه ها نیز می باشد و بنابراین، روزلاگ خود را ملزم به رعایت قانون کپی رایت نموده و طبعا این توقع را نیز دارد که محتوای درج شده در روزلاگ، با درج منبع (مجله خبری روزلاگ) در دیگر رسانه ها انتشار یابد و محتوای اختصای مجله روزلاگ علاوه بر درج مبنع (مجله خبری روزلاگ) با درج لینک مجله هم همراه باشد. طبیعی است که روالی غیر از آنچه ذکر شد، حق پیگیری قانونی را برای مجله خبری روزلاگ فراهم می آورد.

حفظ حریم و حرمت همکاران روزلاگ

مجله خبری روزلاگ خود را متعهد و ملزم به حفظ حریم و حرمت همکاران خود می داند. بنابراین به جز نام نویسندگان مطالب ارسالی که در سایت انتشار خواهد یافت، راه ارتباطی دیگری از آنها در سایت درج نخواهد شد و طبعا تلفن تماس، آدرس ایمیل و… نزد مجله محفوظ خواهد ماند. در صورتیکه نیازی به ارتباط با نویسندگان یا تولیدکنندگان محتوای منتشر شده در روزلاگ پیش آید، از طریق ارتباط با مجله و به صورت غیر مستقیم، امکان انتقال پیام وجود خواهد داشت. همچنین در صورتی که نویسنده/ تولیدکننده محتوا و همکاران روزلاگ تمایل داشته باشند، راه ارتباطی مشخصی نظیر ایمیل می تواند در مجله انتشار یابد.

در حال تکمیل…

پی نوشت:

بیانیه گام دوم انقلاب انقلاب خطاب به ملت ایران.