کد مطلب: ۱۴۴ تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۵ ارسال نظر
روحیه انقلابی و اعجاز نسل جوان!

اعجاز نسل جوان و تقویت و ترویج تفکر و روحیه انقلابی!

نسل جوان و روحیه انقلابی

نسل جوان کشور دارای روحیه ای انقلابی و مطالبه گر است و اصولا، برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی، مقابله با آسیب های فرهنگی و اجتماعی ضرورت دارد.

مجله خبری روزلاگ: یکی از ضروریات پیشبرد اهداف انقلاب جهانی اسلام مقابله با آسیب های فرهنگی و اجتماعی و نیز گسترش و ترویج تفکر و روحیه انقلابی به ویژه در نسل جوان کشور است. با ما همراه باشید:

سید محمد مهدی موسوی با عنوان «روحیه انقلابی و اعجاز نسل جوان» به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر نوشت: در شرایط حساس امروز، لازمه مقابله با آسیب های فرهنگی و اجتماعی و دفاع از داشته های کشور انقلابی مان، تقویت روحیه دینی و انقلابی است که این مهم با توجه به شرایط و اقتضائات خاص دوره جوانی در نسبت با نسل جوان معنا و مفهوم دیگری دارد.

به نوشته خبرگزاری حوزه یکی از مسایل بسیار مهمی که به ویژه در گام دوم انقلاب باید مدنظر قرار گیرد، ناظر به اهمیت مقوله فرهنگ و پیشبرد اهداف فرهنگی جامعه و نظام اسلامی از طریق تقویت و ترویج تفکر و روحیه انقلابی است.

در این راستا توجه به قدرت فرهنگی و بهره گیری از ظرفیت نسل جوان مومن و انقلابی در این عرصه یکی از بایسته هایی است که هم تصمیم سازان و تصمیم گیران نظام می بایست به آن توجه داشته باشند و هم این که تشکل های مردمی و جوانان فعال، خود را در متن این قضایا قرار دهند.

به دیگر سخن، باور به قدرت عظیم مردم و به خصوص جوانان مومن و انقلابی در امر جریان سازی فرهنگی و اصلاح انحرافات در این باره بر اساس رویکرد انقلابی، ضرورتی انکارناپذیر به شمار می رود که حقیقتا خود عامل مهم پیش برنده اهداف و برنامه های انقلاب است.

هیچ گاه نباید از خاطر ببریم که این انقلاب اسلامی بود که به جوان ها بها داد و زمینه ارتقای اعتماد به نفس آن ها را فراهم کرد و به لطف الهی و هدایت امام راحل معجزه های پس از آن رخ داد و ما اینک پس از گذشت چهل و یک سال از پیروزی انقلاب ، همچنان چشم انتظار تحولاتی معجزه گون به ویژه در عرصه های علمی و فرهنگی هستیم.

از سویی در شرایط حساس امروز، لازمه مقابله با آسیب های فرهنگی و اجتماعی و دفاع از داشته های کشور انقلابی مان در این راستا، تقویت روحیه دینی و انقلابی است که این مهم با توجه به شرایط و اقتضائات خاص دوره جوانی در نسبت با نسل جوان معنا و مفهوم دیگری دارد.

انقلابی بودن را اگر به معنای واقعی کلمه، تجزیه و تحلیل کنیم، یکی از معانی برجسته و مهم آن پای کار بودن در جهت خدمت به مردم و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است، منتهای مراتب باید گفت در مسیر دفاع از انقلاب و اجرای برنامه های فرهنگی در تراز انقلاب باید صداقت،صراحت و شجاعت انقلابی را همواره چاشنی کار قرار داد و بالاتر از همه این ها البته اصل ایمان و توکل به خدای متعال مهم است چرا که سامان همه امور به دست اوست.

منبع: مجله خبری روزلاگ
استفاده از مطالب مجله خبری روزلاگ با ذکر منبع (www.roozlog.com) بلامانع است.

کپی کردن لینک کوتاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *