کد مطلب: ۲۳۱ تاریخ انتشار: 18 بهمن 1398 / 22:42 ارسال نظر
رأی شکننده ترامپ در فرار از استیضاح!

ترامپ تنها با اختلاف ۴ و ۶ رأی از استیضاح گریخت!

استیضاح ترامپ رئیس جمهور آمریکا پرچم آمریکا

جلسه استیضاح ترامپ برگزار شد و رئیس جمهور آمریکا در دو بند از استیضاح تنها با اختلاف ۴ و ۶ رأی از استیضاح گریخت و رئیس جمهور آمریکا باقی ماند!

مجله خبری روزلاگ: مجلس نمایندگان آمریکا را افرادی که به لحاظ سیاسی به حزب ترامپ نزدیک تر هستند تصاحب کرده اند. با این حساب مشخص بود که استیضاح ترامپ رأی نمی آورد. اما به هر حال با توجه به اقدامات جنجالی رئیس جمهور آمریکا، هیچ چیز مشخص نبود. بالاخره روز رأی گیری رسید و ترامپ تنها با اختلاف ۴ و ۶ رأی از استیضاح گریخت!

اینسا با تیتر «استیضاح‌ترامپ منتفی شد» نوشت: سنای آمریکا در جلسه‌ای که برای رأی‌گیری در خصوص استیضاح رییس‌جمهوری این کشور برگزار کرد، رأی به عدم استیضاح داد و بدین ترتیب دونالد ترامپ از اتهامات وارد شده تبرئه شد و همچنان رییس جمهور آمریکا ماند.

اتهامات مطرح شده علیه ترامپ در ماجرای‌استیضاح در قالب دو بند «سواستفاده از قدرت» و «خلال در روند رسیدگی کنگره» مطرح شده بود.

گریز ترامپ از استیضاح تنها با ۴ و ۶ رأی اختلاف!

سناتورهای آمریکا مجرم بودن ترامپ بر اساس این دو بند را به رأی گذاشتند که در جریان آن رییس‌جمهوری آمریکا به ترتیب با ۵۲ و ۵۳ رأی جمهوری‌خواهان تبرئه شد.

رای‌گیری در مجلس سنای آمریکا در خصوص اولین بند استیضاح‌ترامپ انجام شد که در آن ۵۲ سناتور به گناهکار نبودن ترامپ رای دادند و ۴۸ سناتور او را گناهکار دانستند. بر این اساس ترامپ از بند اول استیضاح تبرئه شد.

بند دوم استیضاح ترامپ هم رای نیاورد. در پایان رای‌گیری در خصوص بند دوم استیضاح، ۵۳ سناتور آمریکایی ترامپ را گناهکار ندانستند و ۴۷ سناتور او را گناهکار خواندند. ترامپ از دومین بند استیضاح هم تبرئه شد.

با رأی‌گیری سنا بدین ترتیب پرونده استیضاح‌رییس‌جمهوری آمریکا بسته شد. نتایج رأی‌گیری حاکی است سناتورهای جمهوری‌خواه به اتفاق رأی به عدم استیضاح داده‌اند.

اکثریت سنای آمریکا در حال حاضر در اختیار هم‌حزبی‌های ترامپ است و پیش‌بینی می‌شد که دموکرات‌ها در چنین شرایطی، بخت چندانی برای برکنار کردن رییس‌جمهوری این کشور نداشته باشند.

نتایج رأی‌گیری در سنا نشان‌ می‌دهد تمامی جمهوری‌خواهان رأی به عدم‌استیضاح ترامپ داده‌اند؛ به استثنای میت رامنی که تنها در بند نخست رأی به استیضاح داده است.

ترامپ در واکنش به این رأی‌گیری، ویدئویی را در توییتر منتشر کرده است. در این ویدئو او رییس‌جمهور «همیشگی» آمریکا معرفی می‌شود.

منبع: مجله خبری روزلاگ
استفاده از مطالب مجله خبری روزلاگ با ذکر منبع (www.roozlog.com) بلامانع است.

کپی کردن لینک کوتاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.