کد مطلب: ۱۵۹ تاریخ انتشار: 16 بهمن 1398 / 22:51 ارسال نظر
هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است در انتخابات شرکت کند!

وقتی انتخابات به نفع شماست صحیح اما وقتی به نفع شما نیست خراب است؟

رهبر انقلاب امام خامنه ای مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای آیت الله العظمی خامنه ای

محور سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با اقشار مختلف مردم، بحث «انتخابات» و «معامله قرن» بود. بیانات مهم رهبر انقلاب را مطالعه بفرمایید.

مجله خبری روزلاگ: محور اصلی سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با اقشار مختلف مردم بحث انتخابات بود. امام خامنه ای در این دیدار، سه علت مهم برای شرکت در انتخابات را ۱. امنیت میهن عزیز ۲. آبروی وطن ۳. حل مشکلات کشور برشمردند و به تخریب کنندگان شورای نگهبان نیز هشدار دادند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اقشار مختلف مردم تأکید کردند: «هرکسی که به ایران و امنیت آن علاقه‌مند است باید در انتخابات شرکت کند.» مشروح بیانات دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با اقشار مختلف مردم که صبح امروز ۱۶ بهمن ماه ۹۸ انجام شد را مطالعه بفرمایید:

دیدار اقشار مختلف مردم با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه‌پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته‌ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه‌ی همه‌ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین‌المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه‌ی ظهور برسد.

ایشان همچنین طرح آمریکا موسوم به معامله‌ی قرن را طرحی احمقانه، خبیثانه و شکست‌خورده خواندند و افزودند: راه مقابله با این طرح، ایستادگی و جهاد شجاعانه‌ی ملت و گروه‌های فلسطینی و حمایت جهان اسلام است و علاج اساسی مسئله‌ی فلسطین نیز روی کار آمدن نظام مورد نظر و منتخب همه‌ی مردم فلسطینی‌الاصل در یک نظرخواهی عمومی است.

دهه فجر ایامی بی بدیل و مظهر اقتدار و عزم ملی است

رهبر انقلاب اسلامی ایام دهه‌ی فجر را برای کشور ایامی بی‌بدیل و مظهر اقتدار و عزم ملی دانستند و گفتند: ملت ایران در دهه‌ی فجر توانست با عزم راسخ خود و با رهبری امام بزرگوار که رهبری بی‌نظیر در دنیا بود، بنای پوسیده و فاسد چندهزارساله‌ی استبداد، ظلم، فساد، سلطه‌ی بیگانگان و لگدمال شدن مردم را واژگون و بنای مردم‌سالاری را به جای آن پایه‌ریزی کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برگزاری انتخابات مختلف از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون را نشان‌دهنده استواری نظام اسلامی بر رأی مردم دانستند و افزودند: البته نظام اسلامی علاوه بر مردمی بودن، دینی نیز هست و بر همین اساس مردم‌سالاری در ایران «مردم‌سالاری اسلامی» است.

ایشان پرورش افرادی همچون شهید سلیمانی، رزمندگان دفاع مقدس، مدافعان حرم و روحیه‌ی قوی و ایستادگی خانواده‌های شهدا را از آثار نظام دینی برشمردند و خاطرنشان کردند: از جمله ویژگی‌های بارز شهید سلیمانی، تعهد و ایمان بود و اصولاً هنگامی که ایمان با عمل صالح و روحیه‌ی جهادی همراه میشود، شخصیتی همچون سردار سلیمانی شکل میگیرد که حتی دشمنان مجبور به تحسین ویژگی‌های شخصیتی او میشوند.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به در پیش بودن راه‌پیمایی سراسری ۲۲ بهمن، گفتند: ملت ایران در چهل سال گذشته و با وجود سرما و یخ‌بندان با حضور پرشکوه در راه‌پیمایی ۲۲ بهمن، اجتماع عظیم خود را به رخ جهانیان کشیده است که من با همه‌ی وجود از ملت ایران تشکر میکنم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هم‌زمانی ۲۲ بهمن امسال با ایام چهلم شهید سردار سلیمانی را زمینه‌ساز انگیزه‌ی مضاعف مردم دانستند و تأکید کردند: ان‌شاءالله ملت ایران با حضور عظیم خود در راه‌پیمایی ۲۲ بهمن، ضربه‌ی کوبنده‌ای بر سیاستهای دشمن وارد خواهد کرد.

انتخابات فرصتی بسیار بزرگ برای ملت و تهدید برای دشمنان!

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند، انتخابات را برای کشور و ملت، فرصتی بسیار بزرگ و برای دشمنان تهدید خواندند و افزودند: برگزاری پرشور انتخابات و حضور همگانی مردم در پای صندوقهای رأی، تضمین‌کننده‌ی امنیت کشور خواهد بود زیرا دشمنان از پشتوانه‌ی مردمی نظام بیش از امکانات تسلیحاتی آن هراس دارند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای انتخابات را نشان‌دهنده‌ی «عظمت، اقتدار و بصیرت ملی» دانستند و افزودند: در کشور مشکلات و گرفتاری‌هایی وجود دارد که برخی ناشی از تحریمها، و علت برخی هم کم‌کاری‌ها است اما با وجود این مشکلات، مردم به دلیل آنکه در انتخابات، موضوع آبروی نظام و امنیت کشور در میان است، به میدان خواهند آمد.

ایشان انتخابات را در حل مشکلات بین‌المللی نیز مهم خواندند و خاطرنشان کردند: در قضاوت ناظران بین‌المللی نسبت به هر کشور، مسائلی نظیر میزان حضور مردم در انتخابات و چگونگی روی کار آمدن مسئولان و نهادهایی نظیر مجلس، تأثیرگذار است؛ بنابراین شرکت انبوه مردم در انتخابات مجلس از این زاویه نیز کاملاً ضروری است.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین انتخابات ریاست جمهوری و مجلس را فرصتی برای ورود افکار جدید و راه‌های نو در چرخه‌ی تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری کشور برشمردند و افزودند: بخصوص هنگامی که مردم افراد شایسته را برگزینند، راه‌های تازه و چاره‌اندیشی‌های جدید در روند حل مشکلات کشور و مردم پدیدار میشود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای انتخابات را از بُعد کلی، اساسی‌ترین مسئله‌ی کشور دانستند و افزودند: اقتصاد، فرهنگ، پیشرفت علمی و مسائلی از این قبیل بسیار مهم است اما اساس همه‌ی این مسائل انتخابات است چرا که اگر انتخابی عمومی، قوی و درست انجام شود، همه‌ی مشکلات بتدریج حل خواهد شد.

ایشان با ابراز تأسف و انتقاد از برخی حرفهای حاشیه‌ساز در زمینه‌ی انتخابات تأکید کردند: وقتی انتخابات از ابعاد مختلف دارای این همه اهمیت و تأثیرگذاری است، نباید با حاشیه‌سازی، سخنان گوناگون و حرفهای دلسردکننده آن را از رونق انداخت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تلاش همیشگی دشمنان ایران برای خدشه‌دار جلوه دادن انتخابات را مسئله‌ای طبیعی خواندند و افزودند: وقتی برخی رسانه‌های خائن خارجی، جمعیت عظیم میلیونی ملت را چندهزارنفره میخوانند اما تحرک چند صد نفر در خیابانها را به اسم ملت ایران جا میزنند، طبعاً مردم به این رسانه‌ها اعتماد نمیکنند البته به شرطی که از داخل به این رسانه‌ها مایه‌ی تبلیغات سوء داده نشود.

رهبر انقلاب تأکید کردند: گویندگانی که تریبون دارند یا به‌واسطه‌ی جایگاه خود میتوانند در رسانه‌ها و فضای مجازی حرف بزنند، نباید جوری اظهار نظر کنند که دشمن با بزرگ‌نمایی حرف آنها، برای دلسرد کردن مردم، خوراک گیرش بیاید.

ایشان انتخابات در ایران را جزو سالم‌ترین انتخابات در جهان خواندند و خطاب به افراد حاشیه‌ساز افزودند: وقتی شما بدروغ میگویید این انتخابات مهندسی شده و یا اینکه انتخابات نیست انتصابات است، مردم دلسرد میشوند.

وقتی انتخابات به نفع شما است صحیح و متقن است اما وقتی به نفع شما نیست خراب است؟

رهبر انقلاب با ابراز تعجب از سخنان برخی که به‌وسیله‌ی انتخابات به جایی رسیده‌اند اما انتخابات را زیر سؤال میبرند، گفتند: چگونه است که انتخابات وقتی به نفع شما است صحیح و متقن است اما وقتی به نفع شما نیست انتخابات خراب است.

ایشان افزودند: در انتخابات مجلس بارها بعضی افراد نامه دادند که تقلب شده یا اشکال دارد، بنده نیز هیئتهایی تعیین کردم که با دقت رسیدگی کردند و بعد معلوم شد این گزارشها و نامه‌ها درست نبوده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: از دشمن نمیشود گلایه کرد اما فلان نویسنده، مرتبطین با فضای مجازی، نماینده‌ی مجلس و فلان مسئول مهم دولتی باید مراقب باشند و این‌جور نشود که بگوییم مردم شرکت کنید اما در عین حال، بغلط، جوری حرف بزنیم که مردم از حضور در انتخابات دلسرد شوند.

رهبر انقلاب، حمله به شورای نگهبان را از غلط‌ترین کارها دانستند و افزودند: شورای نگهبان مرکب از شش فقیه عادل و شش حقوق‌دان برجسته‌ی منتخب مجلس، در قانون اساسی شأنی دارد و مجموعه‌ای قابل اعتماد است؛ چگونه انسان میتواند براحتی این مجموعه را به غرض‌ورزی درباره‌ی برخی افراد متهم کند.

رهبر انقلاب با اشاره به سخنانشان در نماز جمعه‌ی اخیر درباره‌ی لزوم قوی شدن ایران در مقابل دشمنان قوی‌پنجه و بی‌رحم بین‌المللی، افزودند: «مجلس قوی» از مؤلفه‌های قوی شدن ایران است و تشکیل مجلس قوی نیز به رأی بالای ملت وابسته است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گله‌های غالباً به‌حق مردم درباره‌ی مسائل معیشتی را مربوط به برخی قوانین و عملکرد بعضی مسئولان اجرایی دانستند و افزودند: گلایه‌های مردم به اصل انتخابات مربوط نمیشود، این گلایه از کسان دیگری است و ملت قدر مجلس قوی را که متعلق به همه‌ی کشور و عموم مردم است، میداند.

رهبر انقلاب با دعوت همگانی از مردم برای شرکت در انتخابات افزودند: ممکن است کسی از بنده خوشش نیاید اما اگر ایران را دوست دارد، باید به پای صندوق رأی بیاید؛ بنابراین هر کس به ایران علاقه‌مند است و امنیت کشور، حل شدن مشکلات و گردش صحیح نخبگانی را دوست دارد، در انتخابات شرکت کند.

ایران قوی هرکس به ایران و امنیت آن علاقه مند است در انتخابات شرکت کند

اگر کسی انگیزه دینی و انقلابی ندارد برای واسطه حب میهن عزیز در انتخابات شرکت کند

ایشان در همین زمینه افزودند: افراد مؤمن و انقلابی با انگیزه‌ی قوی در انتخابات شرکت خواهند کرد اما اگر کسی انگیزه‌ی دینی و انقلابی ندارد اما میهن عزیز را دوست دارد لازم است به پای صندوقهای رأی بیاید.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه‌ی سخنانشان به موضوع «شاخصهای انتخاب درست و خصوصیات فرد منتخب» اشاره کردند و گفتند: باید فردی را برای مجلس انتخاب کرد که مؤمن، انقلابی، شجاع، دارای روحیه‌ی جهادی، کارآمد و به معنی واقعی کلمه طرف‌دار عدالت باشد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: فردی که از سخن گفتن بر ضد فلان قدرت خارجی هراس دارد، لایق نمایندگی مردم باعزت، مقتدر و شجاع ایران نیست.

ایشان با تقدیر از مصوبه‌ی خوب و شجاعانه‌ی مجلس شورای اسلامی علیه آمریکا بعد از شهادت سردار سلیمانی، خاطرنشان کردند: باید افرادی را انتخاب کرد که بتوانند پرچم عدالت اعم از عدالت اقتصادی، حقوقی و سیاسی را در کشور برافراشته نگه دارند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: مردم باید افرادی با چنین ویژگی‌هایی را بشناسند و به آنها رأی دهند اما اگر خودشان نمیتوانند به شناخت برسند، از راهنمایی و مشورت افراد بصیر و مورد اعتماد استفاده کنند؛ بنابراین هیچ کسی نباید بگوید چون افراد را نمی‌شناسم رأی نمیدهم. همه باید با اتکاء به خداوند وارد میدان شوند و رأی دهند.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به رونمایی زورگویان و سرِگردنه‌بگیران آمریکایی از طرح موسوم به معامله‌ی قرن گفتند: آمریکایی‌ها دلشان را خوش کرده‌اند که با گذاشتن اسم بزرگ، طرحشان علیه ملت فلسطین موفق شود در حالی که این کار آنها احمقانه و خبیثانه است و از همین شروع قضیه به ضررشان تمام شده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه این طرح قبل از مُردن ترامپ میمیرد، افزودند: این کار قطعاً به نتیجه نخواهد رسید، بنابراین رفت‌وآمد و هزینه کردن برای آن و جنجال به راه انداختن و رونمایی از آن کاری احمقانه است.

معامله قرن نشانه آشکاری از دغل کاری آمریکایی ها است

ایشان طرح موسوم به معامله‌ی قرن را نشانه‌ی آشکاری از دغل‌کاری آمریکایی‌ها خواندند و گفتند: آمریکایی‌ها با صهیونیست‌ها درباره‌ی چیزی معامله کرده‌اند که متعلق به آنها نیست. فلسطین از آنِ فلسطینی‌ها و تصمیم‌گیری درباره‌ی آن مختص آنها است. شما چه‌کاره هستید که درباره‌ی زمین و خانه‌ی دیگران تصمیم‌گیری کنید؟ این نشانه‌ی خباثت، دغل‌کاری و بدنهادی شما است.

رهبر انقلاب اسلامی، توطئه‌ی اخیر را به ضرر آمریکایی‌ها و موجب زنده شدن مسئله‌ی فلسطین دانستند و افزودند: استقبال و کف زدن چند تن از سران خائن عرب که در میان ملتهای خود نیز بی‌ارزش و بی‌آبرو هستند اهمیتی ندارد و برخلاف سیاست ثابت دستگاه استکبار یعنی به فراموشی سپردن مسئله‌ی فلسطین، این کار آنها موجب زنده شدن مسئله‌ی فلسطین شد و در همه‌ی دنیا نام و مظلومیت فلسطین و مجموعه‌های فلسطینی بر سر زبانها افتاد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تلاش مستکبران برای پیشبرد این طرح با تکیه بر سلاح و پول، راه علاج را «ایستادگی و مقاومت شجاعانه» خواندند و تأکید کردند: ملت، عناصر و سازمانهای فلسطینی باید با «جهاد فداکارانه» عرصه را بر آمریکا و دشمن صهیونیستی تنگ، و همه‌ی دنیای اسلام نیز از این مقاومت شجاعانه حمایت و پشتیبانی کنند.

ایشان با اشاره به گسترش روزافزون محدوده‌ی مقاومت علیه استکبار در منطقه‌ی غرب آسیا، تأکید کردند: معتقدیم سازمانهای مسلح فلسطینی خواهند ایستاد و مقاومت را ادامه خواهند داد و نظام جمهوری اسلامی نیز وظیفه‌ی خود را پشتیبانی از گروه‌های فلسطینی میداند؛ بنابراین هرگونه و هر قدر که بتواند از آنها حمایت میکند و این پشتیبانی، خواست نظام اسلامی و ملت ایران است.

رهبر انقلاب اسلامی علاج اصلی مسئله‌ی فلسطین را راه‌حل «اصولی، اعلام‌شده و ثبت‌شده»ی جمهوری اسلامی ایران در مراکز جهانی یعنی «نظرخواهی از مردم فلسطینی‌الاصل» خواندند و گفتند: تنها راه برای صلح و حل مسئله‌ی فلسطین، نظرخواهی از مردم فلسطینی‌الاصل با هر مذهبی اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی است تا با رأی عمومی آنها نظام مورد نظرشان بر سراسر سرزمین فلسطین حاکم شود و درباره‌ی فلسطین و امثال نتانیاهو و دیگران نیز خودشان تصمیم‌گیری کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان تأکید کردند: ان‌شاءالله این هدف محقق خواهد شد و شما جوانان آن روز را خواهید دید و به توفیق الهی در بیت‌المقدس نماز خواهید خواند.

منبع: مجله خبری روزلاگ
استفاده از مطالب مجله خبری روزلاگ با ذکر منبع (www.roozlog.com) بلامانع است.

کپی کردن لینک کوتاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.