کد مطلب: ۵۶۴ تاریخ انتشار: 3 اسفند 1398 / 12:11 ارسال نظر

توهین روزنامه مردم سالاری و مستقل به آیت الله جنتی! + عکس

رسانه های زنجیره ای نشریات زنجیره ای رسانه های اصلاح طلب نشریات اصلاح طلب

توهین روزنامه مردم سالاری و روزنامه مستقل به آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان، در حقیقت بروز «خشم» نشریات زنجیره ای از «انتخاب» مردم است!

مجله خبری روزلاگ: در این مطلب به توهین روزنامه مردم سالاری و روزنامه مستقل که ناشی از «خشم» نشریات زنجیره ای از «انتخاب» مردم است پرداخته ایم. با ما همراه باشید:

عکس: توهین روزنامه مردم سالاری و روزنامه مستقل به آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان

توهین روزنامه مردم سالاری به آیت الله جنتی

توهین روزنامه مستقل به آیت الله جنتی

اصل سخنان و واکنش آیت الله جنتی چه بود؟

در بحث توهین روزنامه مردم سالاری و مستقل به دبیر شورای نگهبان باید گفت تیتر باید از متن خبر استخراج شود. اما آیا در متن خبر چنین جمله ای وجود دارد؟ یعنی آیا آیت الله جنتی فرموده اند: «آمریکا خر است»؟ پاسخ روشن است: خیر! بی شک این پرونده هم به خیل توهین ها و دروغ پراکنی های نشریات زنجیره ای اضافه خواهد شد.

به نوشته مردم سالاری به نقل از ایسنا، آیت‌الله احمد جنتی پس از انداختن رای خود به صندوق گفت: آنچه برای ما یک ضرورت دارد و وظیفه شرعی، عقلی و ملی است مشارکت در امر انتخابات است. هر چه مشارکت بیشتر باشد به نفع اسلام، مردم، مملکت و به ضرر دشمن است. اگر جایی کمتر باشد قضیه عکس می‌شود لذا ما باید بدانیم داریم چکار می‌کنیم.

وی افزود: هر چه آرا بیشتر باشد، قدرت نظام ما را نشان می‌دهد و دشمن و غیر دشمن روی این حساب می‌کنند و معلوم می‌شود مردم وفادارند و پای نظام و انقلاب خود ایستاده اند و این نظام را قبول دارند. هر رایی که داده می‌شود مشت محکمی بر دهان ترامپ است لذا باید این را در نظر داشته باشیم.

دبیر شورای نگهبان اضافه کرد: این دستور اسلام است که هرکجا دشمن ناراحت می‌شود، همان کار را انجام دهید. هر کجا دیدید دشمن خوشحال می‌شود آن کار را انجام ندهید این یک معیار عقلی برای ما است.

وی با طرح این سوال که آیا دشمن مایل است که ما بیشتر رای دهیم یا کمتر؟ گفت: معلوم است که نظر دشمن این است مردم کمتر بیایند تا سوءاستفاده و بهره برداری کند که مردم نسبت به مملکت و نظامشان علاقه ای ندارند، پس اینجاست که باید وظیفه خود را بشناسیم. این فقط مسئله اسلامی نیست بلکه به نفع مملکت و نظام و مردم است. بنابراین همه باید یکصدا و یکدست باشند برای اینکه بتوانند این نظام را با رای‌شان تقویت کنند. امیدوارم خدا عقلی دهد که مصلحت خودمان را تشخیص دهیم با احساسات غلط و به نفع دشمن کار نکنیم و آب به آسیاب دشمن نریزیم.

جنتی در پاسخ به سوالی درباره تحریمش از سوی آمریکا گفت: بله ما را تحریم کردند. من دارم به این فکر می‌کنم این همه پولهایی که ما در صندوقهای آمریکا می‌ریزیم را چکار کنیم؟! این همه در بانکهای آمریکا پول ریختیم حالا نمی‌شود آنها را برداشت کنیم بعد هم نمی‌توانیم آنجا به جشن کریسمس برویم و شرکت کنیم!

واقعا خریت، ارثی نیست این آقا باید یک آرم خریت در پبشانی‌اش بزند تا هر کس می آید ببیند که این خر است. من نمی‌فهمم چه فکری می‌کند؟ آخر ما چه ضرری از این تحریم می کنیم. حال تحریم می‌کنند که اگر مسافرت می‌خواهند بروند محدود می‌شوند. آنهایی که می‌خواهند بروند فکری به‌حال خود کنند ولی چند نفر از شورای نگهبان که حقوقدان هستند را تحریم می‌کنند اختلال فکری دارند.

جمله ترامپ خر است در اظهارات آیت الله جنتی وجود ندارد

تیتر از کجای سخنان آیت الله جنتی استخراج شده است؟

همه روزنامه های کشور، به جز روزنامه «مردم سالاری» و «مستقل»، البته به نقل از ایسنا، «خشم» و «بغض» خود از انتخاب مردم را به نحوی «کثیف» و «زننده» نشان دادند. این دو روزنامه، در حالی تیتر «آمریکا خر است» را برگزیده اند که بنا به اصول خبرنویسی، «تیتر» باید در متن خبر وجود داشته باشد. نه اینکه برداشتی از متن خبر باشد. همانطور که مشاهده می شود، این جمله در واکنش «معقول» حضرت آیت الله جنتی وجود ندارد. در واقع توهین روزنامه مردم سالاری و روزنامه مستقل به آیت الله جنتی، به نوعی انتقام از «نه» مردم به جریان مطبوع به این حضرات است. خشمی که به نظر می رسد تازه شروع آن باشد و باید به آن عادت کنند!

منبع: مجله خبری روزلاگ
استفاده از مطالب مجله خبری روزلاگ با ذکر منبع (www.roozlog.com) بلامانع است.

کپی کردن لینک کوتاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.