کد مطلب: ۸۱۱ تاریخ انتشار: 17 اسفند 1398 / 17:48 ارسال نظر
«زیارت» چسبیدن به ضریح نیست:

آیت الله علم الهدی: بی توجهی به عوامل شیوع بیماری حق‌الناس است

آیت الله علم الهدی

آیت الله علم الهدی با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور درباره رعایت نکات بهداشتی و کمک به فقرا و ضعفا در رعایت بهداشت نکات مهمی را بیان فرمودند.

مجله خبری روزلاگ: آیت الله علم الهدی درباره شیوع بیماری کرونا و رعایت نکات بهداشتی توصیه هایی داشتند که توجه شما را به اهم سخنان ایشان جلب می کنیم. با ما همراه باشید:

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه زیارت چسبیدن به ضریح نیست، گفت: امام رضا (علیه‌السلام) شفا می‌دهد، طلا و نقره ضریح کسی را شفا نمی‌دهد، درِ طلای حرم کسی را شفا نمی‌دهد، کسانی که می‌آیند در حرم امام رضا (علیه‌السلام) به امام رضا متوسل می‌شوند، شفا پیدا می‌کنند.

«زیارت» چسبیدن به ضریح نیست/ بی توجهی به عوامل شیوع بیماری حق‌الناس است

به نوشته فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، آیت الله سید احمد علم الهدی امشب در قالب پیامی تلویزیونی، نکاتی پیرامون شیوع ویروس کرونا خطاب به مردم مشهد، خراسان رضوی و کشور بیان کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار کرد: در مسأله زیارت و حرم توجه داشته باشیم که وجود امام هشتم (علیه‌السلام) یک روح ولایی مطلقه الهیه است که بر همه هستی و وجود و شئون جامعه ما احاطه دارند.

وی با بیان اینکه وجود مقدس امام، امام زنده است، خاطرنشان کرد: امام رضا(ع) در قبرش نیست، در ضریحش هم نیست که بگوییم امام در شبکه‌های ضریح محدود و محصور است، حالا اگر به این شبکه‌های ضریح نرسیدیم، به امام نرسیدیم!

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه زیارت چسبیدن به ضریح نیست، متذکر شد: امام رضا (علیه‌السلام) شفا می‌دهد، طلا و نقره ضریح کسی را شفا نمی‌دهد، درِ طلای حرم کسی را شفا نمی‌دهد، کسانی که می‌آیند در حرم امام رضا (علیه‌السلام) به امام رضا متوسل می‌شوند، شفا پیدا می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: در عین این‌که شفا می‌دهند، خودشان نیز تابع عوامل طبیعی و ظاهری بودند، شفای امام رضا (علیه‌السلام) نیز طوری نیست که یک مرتبه کسی با معجزه شفا پیدا می‌کند، شفای امام رضا (علیه‌السلام) با اسباب و ابزار است.

نباید نسبت به رعایت بهداشت بی اعتنا باشیم

وی ادامه داد: داروی لازم در اختیار شما قرار می‌گیرد، درمان لازم برای شما پیش می‌آید، اسباب و ابزار پیشگیری از این ویروس را حضرت فراهم می‌کنند، این‌طور نیست که تنها با معجزه نامرئی حضرت همه را شفا می‌دهند؛ نباید بگوییم چون امام رضا (علیه‌السلام) شفا می‌دهد ما کار بهداشتی و پزشکی انجام ندهیم، نسبت به رعایت اصول بهداشتی و پزشکی بی‌اعتنا باشیم.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه مساله بیماری و ویروس یک مساله جدی است و همه باید این را باور کنیم، ادامه داد: باید همه امکانات ما در عرصه‌های اجتماعی و مردمی برای مقابله با این بیماری بسیج شود.

وی یادآور شد: اگر حرکتی انجام دهیم که ویروس را به یک فرد غیرمبتلا برسانیم معصیت خدا را انجام داده ایم و این حق الناس است.

از تجمع غیر ضروری بپرهیزیم

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه تجمعات مبداء انتشار است و طبیعتا باید از هر نوع تجمع پیشگیری کنیم، اظهار کرد: باید تمام مجامع دینی و مذهبی خودمان را با این وضع تنظیم کنیم، بنابراین شعائر دینی و مذهبی خودمان را تعطیل نمی‌کنیم بلکه با رعایت کامل اصول بهداشتی و پزشکی برگزار می‌شود.

در رعایت بهداشت به فقرا و ضعفا کمک شود

آیت الله علم الهدی گفت: در مقام حفظ اصول بهداشتی به فقرا و ضعفا کمک کنید به خصوص به مردمی که در روستاهای دورافتاده زندگیشان فاقد اصول بهداشتی است.

منبع: مجله خبری روزلاگ
استفاده از مطالب مجله خبری روزلاگ با ذکر منبع (www.roozlog.com) بلامانع است.

کپی کردن لینک کوتاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.