کد مطلب: ۶۲ تاریخ انتشار: 14 بهمن 1398 / 17:18 ارسال نظر
مازیار فکری ارشاد از توهین آشکار به مدافعان حرم تا اجرا در رسانه ملی!

منتقد هتاک به مدافعان حرم مجری برنامه سینمایش شبکه نمایش شد!

سینمایش برنامه سینمایش شبکه نمایش منتقد هتاک به مدافعان حرم

مازیار فکری ارشاد مزد توهینش به مدافعان حرم و هتاکی علیه رهبری را گرفت و به عنوان مجری برنامه «سینمایش» شبکه نمایش انتخاب شد!

مجله خبری روزلاگ: معروف است که حرمت امامزاده با متولی آن است! حال و هوای این روزهای رسانه ملی در حقیقت مصداق روشنی از این ضرب المثل است! چراکه منتقد هتاک به مدافعان حرم رسما به عنوان مجری برنامه سینمایش شبکه نمایش انتخاب شده است.

حضور منتقد هتاک به مدافعان حرم در رسانه ملی!

خبرگزاری مهر با تیتر «مازیار فکری‌ارشاد مجری ویژه‌برنامه سینمایی شبکه نمایش شد» نوشت: مازیار فکری ارشاد، مجری و کارشناس سینمایی، اجرای ویژه برنامه «سینمایش» را در طول ایام جشنواره فیلم فجر در شبکه نمایش بر عهده دارد.

«سینمایش» عنوان برنامه ای است که در ایام سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر همه شب از شبکه نمایش روی آنتن می رود. این برنامه به تهیه کنندگی و کارگردانی حامد باقری تنها، در ۲۰ دقیقه به اخبار و رویدادهای روزانه جشنواره فیلم فجر می پردازد.

بخش اصلی این برنامه گفتگو با کارگردانانی است که در جشنواره امسال حضور یافته اند. مازیار فکری ارشاد، مجری و کارشناس سینمایی، اجرای این برنامه و گفتگو با مهمانان را بر عهده دارد. «سینمایش» تا پایان جشنواره هر شب از ساعت ۲۲:۳۰ به روی آنتن شبکه نمایش می رود.

مازیار فکری ارشاد منتقد هتاک به مدافعان حرم

ماجرای توهین مازیار فکری ارشاد به مدافعان حرم

ماجرای توهین منتقد هتاک به مدافعان حرم چیست؟ روزنامه جوان با تیتر «توهین یک منتقد سینمایی به مدافعان حرم و قهرمانان المپیک» که در سال ۱۳۹۵ به چاپ رسیده است می نویسد:  «مازیار فکری ارشاد» یکی از منتقدان سینما که متأسفانه هر از چند گاهی هم به عنوان کارشناس در برنامه‌های تلویزیونی حضور پیدا می‌کند، اخیراً در صفحه شخصی خود در فیس بوک، نکات عجیبی را در ارتباط با اهدای مدال ورزشکاران به مدافعان حرم و رهبر انقلاب نوشت.

این منتقد هتاک به مدافعان حرم نوشت: «بالاخره می‌رسد روزی که ورزشکار مدال گرفته ما تو رویشان بایستد و بگوید تقدیم نمی‌کنم. چهار سال برای گرفتن این مدال زحمت کشیدم و عرق ریختم، شب‌ها از درد عضله‌های گرفته و کوفته نخوابیدم و ماتحتم پاره شده و این مدال را به خودم و پدر و مادرم یا معشوقم تقدیم می‌کنم. این مدال سهم زحمت‌هایی است که کشیده‌ام. نه به مدافعین آنجا تقدیمش و نه به مهاجمین اینجا و نه هیچ آستانی. اگر المپیک ریاکاری برگزار شود، قطعاً به خاطر وادار کردن ورزشکارانمان به این تقدیم‌های زورکی و دروغین در صدر جدول خواهیم بود.»

جملات بالا عین عبارات شخص منتقد محترم در صفحه اجتماعی‌اش بود که در موضوع اهدای مدال برخی از ورزشکاران پس از کسب مقام در المپیک به مدافعان حرم، رهبر انقلاب و آستان مقدس حضرت رضا(ع) بود. قبل از هر چیز جا دارد بابت بازنشر جملات سخیف و توهین‌آمیز «مازیار فکری ارشاد» از تمام ورزشکارانی که تاکنون مدال خود را در مسابقات مختلف به عزیزان خود تقدیم کرده‌اند و سپس ساحت مقدس مدافعان حرم اهل بیت و البته رهبر فرزانه انقلاب عذرخواهی و از نوع ادبیات و تفکر داعش گونه یک مدعی فرهنگ اعلام انزجار کنیم.

دستگاه دروغ سنجی آقای منتقد

بیماری خودبزرگ‌پنداری و همه‌چیز دانی برخی از مدعیان فرهنگ و اندیشه آنقدری افراطی و زننده شده است که به خود اجازه می‌دهند هرکس غیر از خواست و علاقه آنها عملی را انجام داد، آن را اشتباه بدانند و تا می‌توانند تحقیر و توهین را به آن روا دارند. ورزشکاران بسیاری پس از پیروزی انقلاب اسلامی در میادین و تورنمنت‌های مختلفی شرکت کرده‌اند که حاصل آن صدها مدال رنگارنگ بوده است، بسیاری از آنها مدال خود را به عزیزان خود مثل خانواده یا مربیان تقدیم کرده‌اند که بسیار اقدام زیبا و پسندیده‌ای است. البته تقدیم مدال به یک عزیز، دلیل عزیز نبودن دیگران نمی‌شود، مثل این است که اگر کسی مدال خود را به همسرش تقدیم کرد، بگوییم به پدر و مادر خود بی‌علاقه بوده است. این نتیجه‌گیری فقط از یک ذهن سخیف و کم‌سواد برمی‌آید. آقای مثلاً منتقد گفته‌اند که تقدیم زورکی مدال، چگونه است که اگر اجباری در اهدای مدال به شخصی است، همه ورزشکاران این کار را انجام نمی‌دهند؟ در همین المپیک بانوی ورزشکار محترم مدال آور ما مگر مدال برنز خود را به مدافعان حرم تقدیم کرد؟ در بین تمام مدال‌آوران تاریخ ورزش جمهوری اسلامی تاکنون چند نفر مدال خود را به گزینه‌های مورد اشاره منتقد هتاک اهدا کرده‌اند؟ پس اجبار و زوری در کار نبوده است و ایشان با نیت‌خوانی اشتباه به عقده‌گشایی علیه مدال آوران پرداخته‌اند.

ای کاش دوستان قلم به دستی که خود با پول بیت‌المال و حمایت‌های دولتی روزگار می‌گذرانند، حرمت قلم نگه می‌داشتند و اگر به هر دلیل خاکریز امن خود را از پشت لپ‌تاپ برای دفاع از منافع ملی ترک نمی‌کنند، لااقل احترام خون‌های ریخته شده جوانان این مرز و بوم در مقابله با تروریست‌های سلفی را حفظ می‌کردند و آنها را با لفظ «مهاجمین و مدافعین» یکجا قرار نمی‌دادند، وگرنه مظلومیت رهبر انقلاب که سال‌هاست برای همگان آشکار شده است و از امثال ایشان توقعی نیست.

مشخص نیست مدیران میانی رسانه ملی بر چه اساسی دست به انتخاب می زنند و معیار و ملاکشان برای گزینش افراد چیست. شاید اگر افرادی که نسبت به محکمات اسلام و انقلاب هیچ موضعی ندارند انتخاب شوند، انتقاد و ابهامی هم به وجود نیاید. اما حداقل این توقع وجود دارد که کسانی که رسما به مدافعان حرم و رهبری هتاکی می کنند، در رسانه ملی، آنهم به عنوان مجری حضور نداشته باشند!

منبع: مجله خبری روزلاگ
استفاده از مطالب مجله خبری روزلاگ با ذکر منبع (www.roozlog.com) بلامانع است.

کپی کردن لینک کوتاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.